Rahvastikuregistri andmete parandamine ja muutmine

Toimingu üldandmed

Kirjeldus

Täisealisel isikul on õigus tutvuda oma andmetega rahvastikuregistris. Alaealise lapse andmete vaatamise õigus on tema vanemal või eestkostjal, piiratud teovõimega täisealise isiku puhul eestkostjal.

Kui isik soovib muuta enda, oma alaealiste laste või eestkostetavate rahvastikuregistri andmeid nagu rahvus, emakeel ja haridus, siis seda saab teha ID-kaardiga sisenedes kodanikuportaali eesti.ee või esitades vallavalitsusele avalduse.

Perekonnaseisu andmete muutmiseks tuleb esitada avaldus maakonnakeskuse kohalikule omavalitsusele.

Andmete muutmine on riigilõivuvaba.

Kestvus

Andmete muutmise või parandamise kanne koostatakse maksimaalselt 1 kuu jooksul.

Vajaminevad dokumendid

1. Andmete parandamise ja muutmise avaldus
  2. Isikut tõendav dokument
  3. Dokument, mis tõendab andmete muutmise või parandamise alust

Õigusaktid

Rahvastikuregistri seadus
Perekonnaseadus
Perekonnaseisutoimingute seadus
Nimeseadus

Vastutaja

Rahvastikutoimingute peaspetsialist Viive Maasalu, viive.maasalu@jogeva.ee, 776 6532, 525 2390.

Andmete parandamise taotlemine

Kohapeal:
Vajalik isiklik kohaletulek vallavalitsusse (Suur 5, Jõgeva). Vastuvõtuaeg: T, K, N 9-12 ja 13-16; E ja R  9-12.

Elektrooniliselt:
Elektrooniliselt saab esitada andmete parandamise avalduse kodanikuportaali eesti.ee kaudu või saata digiallkirjastatud taotlus e-posti aadressile info@jogeva.ee.

Viide