Jõgeva valla nädala eelinfo 29.01–04.02.2024

Esmaspäev, 29. jaanuar

Kell 13 algab Jõgeva vallavalitsuse istung.

Kell 17.30 alustab uus grupp vanemlusprogrammi „Imelised aastad". Koolitus toimub Jõgeva lasteaias Karikakar.

Teisipäev, 30. jaanuar

Kell 15 on Jõgeva linnaraaamatukogus eesti kirjanduse päeva puhul külas kirjanik Imbi Paju. Vestlust juhib ajakirjanik Tiina Säälik.

Kell 18 tähistatakse Palamuse muuseumi koolimajas Eesti kirjanduse päeva. Külas kirjanik ja muusik Jaan Pehk.

Kell 18.30 toimub Palamuse rahvamajas Jõgeva valla mälumängu lahtiste meistrivõistluste „Võitja valik" kevadhooaja esimene etapp. Täpsem info Jõgeva Valla Kultuuri FB lehel. Võistkondade registreerimine ja lisainfo Piletikeskusest.

Neljapäev, 1. veebruar

Kell 10 algab Jõgevamaa piirkondlik õpilasetlejate konkurss Jõgeva linnaraamatukogus.

Kell 13 räägib Kuremaa huvitegevuskeskuses Maaelu Teadmuskeskuse geenipanga juhataja Külli Annamaa pärandsortide kogumisest ja pikaajalisest säilitamisest.

Kell 15 on Jõgeva spordihoones Jõgevamaa noorte sisekergejõustiku meistrivõistlused 2024 – vanuseklassid: U16 2009–10, U18 2007–08, U20 2005–06.

Kell 17.30 ootavad Jõgeva vallajuhid elanikke Sadala koolimajja endaga kohtuma. Vallavanem Taavi Aas ning abivallavanemad Viktor Svjatõšev ja Asso Nettan jagavad infot tehtust, tegemisel olevatest ning planeeritavatest ettevõtmistest. Kuulatakse ära ning arutletakse Sadala inimestele olulistel teemade.

Pühapäev, 4. veebruar

Kell 11 on armulauaga jumalateenistus EELK Jõgeva kirikus (Turu 2a).

Kell 11 algab Jõgeva Jehoova tunnistajate koguduses pooletunnine loeng „Jäljenda „hella halastuse isa"".

Kestvad sündmused

EELK Laiuse Püha Jüri koguduse jumalateenistused toimuvad iga kuu teisel ja neljandal pühapäeval kell 13.

Palamuse ja Laiuse koguduse ühine piibliring koguneb kuu 1. ja 3. neljapäeval Palamuse koguduse kantseleis ning kuu 2. ja 4. neljapäeval Laiuse pastoraadis. Piibliring toimub maini.

30. jaanuarini rändnäitus „Ettevõtlik maanoor" Torma rahvamajas. Maaelu Teadmuskeskuse maaeluvõrgustiku teenistus on koostanud Eesti maaelu arengukava 2014–2020 projektide rändnäituse, mille eesmärk on esile tõsta ettevõtlikke maanoori läbi noorte osalusega projektide ning näidata, mida Eesti maaelu arengukava 2014–2020 (MAK) toetuste abil nii põllumajanduses kui ka maaelus tehtud on. Nende lugude kaudu on soov erinevaid ideid ja noori esile tõsta ning samal ajal innustada ka teisi noori.

31. jaanuarini Jõgeva kunstikooli õpilastööde näitus „Meeleolude põimumine" Jõgeva linnaraamatukogus. Juhendaja Piret Järv.

7. veebruarini Jõgeva kunstikooli õpilastööde näitus „Aasta jagu kasse" kunstikooli fuajees Piiri 1, Jõgeva. Näitus kassidest on pühendatud lõppevale Hiina kalendri kassiaastale. Näituse

pidulik lõpetamine toimub 6. veebruaril kell 15. Näitusel on väljas maalid, joonistused ja keraamika. Õpilaste töid on juhendanud Elita Järvela, Vivian Klimušev ja Piret Järv.

16. veebruarini Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tekstiili eriala üliõpilaste valmistatud käsitööesemete näitus „Sumesoe näputöö" Betti Alveri muuseumis.

24. veebruarini tulmenäitus Palamuse muuseumis. Näitus koosneb 2023. aastal muuseumile annetatud esemetest.

Jälgi sündmusi: www.kultuurikava.ee (Jõgevamaa, Jõgeva vald)

Jõgeva kinokava: www.piletikeskus.ee/collection/jogeva-kino