Valla mullused aasta teod on selgunud

Jõgeva vallavalitsus selgitas välja valla mullused aasta teod. 2023. aasta teoks avalikus sektoris tunnistati Jõgeva spordihoone valmimine, aasta teoks mittetulundussektoris Kaunite Kunstide Kodu (EELK Jõgeva kiriku) valmimine ja aasta teoks erasektoris Jõgeva ööklubi Saekaater sündmused. Seekord otsustati konkursil välja anda ka eripreemia: selle saab Jõgeva linnakass Mitu.

Aasta teo tiitlile kandideeris 18 ettevõtmist ja vallaelanikud alates 14. eluaastast said nende poolt oma hääle anda VOLIS-e keskkonnas. Iga hääletaja sai hääle anda kolmele teole. 7. jaanuarini toimunud hääletusel osales 349 hääletajat, kes andsid ühtekokku 599 häält. Enim hääli olid kogunud spordihoone (121), ööklubi sündmused (103) ja Kaunite Kunstide Kodu (81). Ka linnakass Mitu sai tubli häältesaagi (44).

Uus spordihoone ehitati Jõgeva põhikooli kõrvale, vana võimla ja lasketiiru majade asemele. Spordihoone rikastab valla spordielu, pakub erinevaid võimalusi sportimiseks ning rahvusvaheliste võistluste korraldamiseks. Kaasaegses spordihoones on netopinda 4845 m2, seal paiknevad pallisaal, kergejõustikuala, jõusaal ja aeroobikasaal. Isegi teivashüpet on võimalik sooritada. Spordihoone arhitekt on Kalle Vellevoog JVR Arhitektuuribüroost, sisearhitekt Tiiu Truus ja ehitajaks oli OÜ KRC Ehitus. Spordihoone ehitamist kaasrahastas Eesti riik.

Jõgeva uue kiriku torn, mis ehitati ümber kunagisest veetornist, valmis juba 2020. aasta lõpus, 2023. aasta lõpus sai valmis kogu kirikuhoone, mis on üksiti kogukonnakeskus, kus saab tähistada mitmesuguseid tähtpäevi ja edendada huvitegevust. Et tegemist on ka hea paigaga, kus kontserte, etendusi ja näitusi korraldada, on seda hakatud nimetama Kaunite Kunstide Koduks. Hoone on suuresti ehitatud riigi toel, nii katuserahadest kui ka riigieelarvest eraldati kokku pea poolteist miljonit. Abiks on olnud ka umbes 40 toetajat, kes said kirikutorni trepil omanimelise astme. Kirik-kogukonnakeskuse välialal on laste mänguväljak, vabaõhu-kontserdipaik ja väli-jõusaal, aga ka kolumbaarium meie hulgast lahkunute tuhaurnide paigutamiseks.

Ööklubi Saekaater on tegutsenud umbes aasta ning vana tehasehoone, kus see asub, on saanud uue hingamise. Külastajad on leidnud ägedate üritustega ning tuntud Eesti artistidega meelelahutuskoha üles. Eestvedajad on pälvinud külastajate kiidusõnu ning tunnustuse.

Linnakass Mitu on Jõgeval omalaadne nähtus: ta ühendab kogukonda ning töötab vabatahtliku paiterapeudina Jõgeva linnas. Lisaks on Mitu saavutanud viimaste aastate jooksul korduvalt ka üleriigilise meedia tähelepanu ning aidanud luua Jõgeva linnale positiivset kuvandit. Jõgeva kass Mitu pole aga loorberitele puhkama jäänud, vaid töötab arvutipoes direktorina, turul moenõustajana ja tööstuskaupade poes spetsialistina.

Jõgeva valla aasta teo tiitliga tunnustatakse aasta jooksul aset leidnud ettevõtmisi, mis on vallaelanikele olulise tähtsusega. Aasta teo tiitlid antakse üle vallavolikogu esimehe ja vallavanema vabariigi aastapäeva puhusel vastuvõtul.