Lasteaiad

11.10.17

Jõgeval on kaks lasteaeda: kesklinnas asub lasteaed Rohutirts ja linna Tallinna mnt poolset linnaosa teenindab lasteaed Karikakar. Lasteaias Rohutirts töötab 10 rühma, millest üks on erivajadustega lastele. Lasteaias Karikakar töötab 6 rühma.

Karikakra lapsed kasvavad keskkonda säästes

Lasteaed Karikakar

Lasteaia ehitus ja õueala rekonstrueerimine läks maksma ligi 2,6 miljonit eurot ja selle valmimist toetasid Jõgeva linna kõrval ka EAS Euroopa struktuurifondidest ja KIK Eesti keskkonnatasudest saadava rahaga.

Karikakra lasteaia uus hoone paistab silma madala energiatarbimisega. Sooja vee tootmiseks kasutatakse hoones päikeseküttesüsteemi, kaugkütte ja päikesekütte ühendamisega vähenevad küttekulud ning linna keskkatlamaja CO2 heitkogus. „Leidlik ja keskkonnasäästlik küttelahendus loob lasteaias õppekeskkonna, mis aitab lastel varakult teadvustada keskkonnahoiu tähtsust," kommenteeris KIKi keskkonnaprogrammiüksuse juht Heiko Põdersalu.

Soe ja kodune

Lasteaia direktori Mare Suviste sõnul on uus maja muutunud kiiresti koduseks. „Maja on mõnusalt soe, lastele meeldib värviküllus ja aknast avanev avar vaade õue, samuti laiad aknalauad, mille alla on hea mänguasjakaste paigutada", kirjeldas ta. Karikakra lasteaed mahutab kuus rühma, saali, loovusklassi, köögi ja abiruumid. Ligi 1700 m2 suuruse hoone projekteeris OÜ Arhitektuuribüroo Järve&Tuulik ja ehitas AS YIT Ehitus.

Allikas: Keskkonnainvesteeringute Keskus 2013 aastaraamat, lk 27 

 

Lasteaedade kontaktinfo

20.03.14
Rohu 8, Jõgeva
Telefon: 772 2931
 
Pae 2, Jõgeva
Telefon: 772 2957
Toimetaja: VEIGO MANDRE