Haljastus

30.06.14

Jõgeva linna ei ole väga palju parke vanade puudega. Üks levinumatest pargipuudest Jõgeva linnas on tamm. Viimastel aastatel on linnapilti ilmestatud okaspuudega – must mänd, keerdokkaline mänd, rumeelia mänd ja serbia kuusk. Kevadsuvisel ajal toovad rohelust pihlakad, kirsipuud, pärnad, vahtrad ning pooppuud. Liigi- ja sordirikkust lisavad linnale magnooliad, erinevat liiki ebaküpressid, kadakad, elupuud, sarapuud ja pöögid. Linna uhkuseks kasvab meil kodumaalt leitud, lõhestunud lehtedega hariliku vahtra sort 'Paldiski'.

Juba mitmete aastate jooksul on linnaruumi kaunistatud õitsvate põõsaste, püsi- ja suvelilledega. Näiteks on rajatud Suurele tänavale ilus rododendronipeenar, mis õitemerega mais–juunis möödujate pilke püüab. Loodame, et kõik istutatud ja istutamist veel ootavad puud, põõsad ja lilled muudavad linna rohelisemaks ja hubasemaks!

Lisaks värviküllastele taimedele on linnaruumi rikastatud põnevate elementidega. Nii on rajatud elupuudest ja jugapuudest labürint, kivigabioonid ja maleväljak.

Jõgeva linna hooldada on umbes 33 ha haljasalasid ja parke. Neist suurim on Piiri park pea 9 hektariga. 2013. a sügisest alates hooldab haljasalasid OÜ BRP Haldus. Hooldusleping lõppeb 2016. a.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toimetaja: MARGE TASUR