Jõgeva spordikeskuse terviseraja vastvalminud jõulinnak ootab spordisõpru

Augusti lõpus avati Jõgeva spordikeskuse Virtus terviserajal jõulinnak. Alal paiknevad rööbaspuud, lõuatõmbekangid, redelid ning kõhu- ja seljalihaste treenimispink.

Jõgeva linnavalitsuse liige ja välispordiväljaku idee eestvedaja Kristian Vaarpuu sõnas, et idee jõulinnakust on küpsenud juba mitu aastat. „Senised väljakud on nii vanad, et mind polnud veel olemaski, kui need ehitati. Peame ajaga kaasa liikuma," märkis Vaarpuu. Ta lisas, et jõulinnaku ülalpidamiskulud on väikesed ning inimestele on õues treenimine tasuta. „Soovin, et väljaku rajamine ei jääks ühekordseks saavutuseks, väid uusi jõulinnakuid hakkaks tekkima nagu seeni pärast vihma," naeris Vaarpuu. Spordikeskuse juhataja Priit Toru sõnul on välispordiväljaku eeliseks oma keharaskusega treenimine – harjutused sobivad nii algajatele kui edasijõudnutele. Kaasaegne spordiväljak annab head eeldused noortes liikumisharjumuse kujunemiseks. Jõgeval on noori tänavasportlasi, kes hindavad kõrgelt võimalust oma kodukohas treenida. Jõulinnaku avamisel näitas Jõgeva tänavasportlane Rasmus Klaos, milliseid harjutusi saab oma keha treenimiseks teha. Noormees rõõmustas, et nüüd saab ta normaalset treenida ja võistlusteks valmistuda. Rasmus on tänavatreeninguga (street workout) tegelenud kaks aasta ning võistelnud nii Eestis kui välismaal. Noore sportlase hinnangul on jõulinnakus kõik vajalik erinevate lihasgruppide treenimiseks. Välispordiväljaku paigaldanud Tommi Play OÜ esindaja Annika Pärn rõõmustas, et linnak on juba kasutust leidnud – see ongi kõige olulisem. Jõgeva linnapea Raivo Meitus nentis, et spordikeskuse terviserajal on palju kasutajaid – kettagolfi mängijad, jooksjad, tervisesportlased ja nüüd ka jõulinnakus teenijad. Terviserajal on valgustus, mis võimaldab ka pärast tööpäeva trenni teha.