Jõgeva kohvikutepäev pakub gurmaanidele maitseelamusi ja külalistele üllatusi

Kohvikutepäev toimub Jõgeval teist korda. 13. augustil avavad linlased oma koduaedades vaid üheks päevaks kohvikud. Tänavu on valla kolmeteistkümne kohviku uksed. Mullu kuue kohvikuga alustanud sündmus on paisunud poole suuremaks. Kodukohvikutes pakutakse nii maitsvaid hõrgutisi kui põnevat kulutuuriprogrammi ja kaasahaaravaid tegevusi. Kohvikutest ei puudu kohalikud maitsed ning aiasaadused. Kohvikupidajate seas on ka mesinikke, kes küpsetavad kodust meekooki. Kui kalasaak on rikkalik, leiab kohvikutepäevalt suitsukala. Kesklinnas on kella 11–16 kõigile suurtele ja väiksetele mürgeldamiseks batuut. Suur 28 a hoovis on avatud garaažimüük, kus on valikus põnevaid leide nii väikestele kui suurtel.

Eelmiselgi korral oma uksed avanud kohvik „Rohus" pakub mullust menukit: ema küpsetatud leiba. Sooja leiba saab mekkida nii kohvikus kui koju kaasa osta. Kohvik on hubase, kuid luksusliku atmosfääriga, kuhu on oodatud kõik, kes on avatud maitseelamusteks ja soovivad veeta aega suurepärases seltskonnas. Menüüs on näiteks peedipüreesuppi kitsejuustu ja karulauguõliga, rebitud mahlase sealihaga võileiba ning suvemarjakooki. Kohvik „Rohus" on avatud kella 11–16.

Jõgeva kammerkoor seab oma KAmmerKOoreKOhviku sisse Puiestee 36 maja hoovis. Muusikast inspireeritud menüüs on nii soolased kui magusad ampsud: „Dirigendi kepike", „Ehala amps", „Hermanni kange" ja „Soprani soolane". Muhedate suupistete kõrvale saab leiba luusse lasta koos kammerkooriga lauldes. Kammerkoor ootab kohvikulisi külla kella 10–14.30 Igal täistunnil on muusikaline tegevus või koori etteaste. Kuna 13. augustil on rahvusvaheline vasakukäeliste päev, siis on avatud vastav teemalaud.

Kirsi kohviku perenaised on neli lapsepõlvesõbrannat Reelika, Nele, Gerli ja Gellu. Parimate sõprade kohviku teemaks on hurmavad kirsid. Menüüs on kirsi- ja kohupiimaplaadikook, kirsikringel, meekook. Kaks kohviku perenaist peavad mesilasi ning meekook valmistatakse sellestsamast kodumeest. Et magus ja soolane oleks tasakaalus, on menüüs kodujuustupirukas singiga. Kirsi kohvik on külalistele avatud 10–15.

Kohvik „Põllu tänava hõrgutised" avab oma uksed kella 11. Menüüs on sushi, erinevaid koogikesed, pirukaid ning hea kohv. Kell 13.00 mängib kohvikus rahvamuusikat ansambel Tuustar. „Jaama Puffet" ootab külastajaid kell 10 hommikukohvile. Menüüs on juba eelmisest aastast tuttavad lemmikud, lisaks on kohviku perenaine lubanud üllatada uute maitsetega. Kell 14 tuleb kohvikusse esinema Jüri Homenja. Kontserdi pilet on 5 eurot.

Terassikohvik „10 ja Pool" võõrustab külastajaid kella 11–17. Menüüs on kodune käsitööõlu, mille juurde pakutakse mõnusaid soolaseid küpsetisi. Kohvisõpru rõõmustatakse kohvivalikuga värskelt jahvatatud ubadest ning sinna juurde pakutakse hoole ja armastusega valmistatud juustukooke. Muidugi on omal kohal jäätisekokteil, ning uudisena tervislik keefirikokteil kamaga. Lapsed saavad oma koogikesi liivakastis valmistada või kiikedel lustida. Lisaks on elava muusikaga vahepalad.

„Rohelise Maja" kohvik ootab külastajaid kella 11. Hubases hoovis on mõnusad istumiskohad, kunstitelk ja lasteala. Menüüs on rohelise varjundiga road, lõbusad suupisted ja mitmekesine kohvivalik. Müügil on kunstiteosed: akvarellid, linoollõiked, akrüülmaalid, arvutigraafika ning lastele meeldima hakanud mänguasjad.
„Kunstikodu Kohvik" avab oma uksed kell 11. Toidud on vastavalt kodule kunstiteemalised ja kui saak hea, siis pakutakse ka suitsukala. Lisaks roogadele pakutakse veel portreejoonistust ja näomaalinguid.

„Pühapäevitaja" kohvik sündis suurema õe ja väiksema venna loomingulises koostöös. Ruumikas aed on kõikidele toredatele inimestele avatud. Aias suitseb suitsuahi ja grill ning säriseb vahvlimasin. Pakutakse sooja lõhet otse suitsuahjust, imehead sütel grillitud kana, krõbedaid vahvleid meie lapsepõlvest ja mitmeid muid maitsvaid küpsetisi. Aias on avatud ka taaskasutusnurk.

Kella 10–14 on Aia tänaval vanas Kaitseliidu majas avatud kohvik „Nostalgia". Külastajatele pakutakse nostalgiahõngulisi soolaseid ja magusaid suupisted: näiteks kiluvõileibu ja vahvleid.Kõlab kodumaine muusika vinüülplaatidelt. Aias on lauatenniselaud, kus saab mängida ja omavahel sportlikku mõõtu võtta.

„Pedjajõe" kohvik avatakse kell 11. Menüüs on maitsvad koduküpsetatud pirukad ja koogid, erinevaid salatid ja suupisted. Joogiks koduõlu ja siidrikokteil jäätisega ning kindlasti ei puudu kohvikust ka kohv. Lapsed saavad hobusega sõita, batuudil hüpata ning suhkruvatiga maiustada. Ettetellimisel saab minna sauna ja kümblustünni (tel: 5332 4717).

Kella 13 avab külastajatele oma uksed „Kirikla kohvik". Pakutakse kohvi, pirukaid ja suupisteid. Taustaks mängib mõnus meeleolumuusika.

JÕGEVA KOHVIKUTEPÄEV  13. august 2017

Rohu 19 „Rohus" avatud: 11–16