Jõgeva linna kaasava eelarvega rajatakse Airi Rütteri bareljeef

Jõgeva linna kaasava eelarve rahvahääletusel kogus kõige enam hääli Airi Rütteri bareljeefi rajamine. Airi Rütteri sünnist möödub tänavu 12. septembril 70 aastat. Sel kuupäeval on tema bareljeef igati väärikas jäädvustus ja austus. Bareljeef võiks asuda Jõgeva kultuurikeskuse esikülje välisseinal või hoones.

Hääletusel osales 65 linlast. Võiduideed toetas oma poolthäälega 32 Jõgeva elanikku. Teisele kohale jäi 16 häälega küüditatute mälestusmärgi kinnistu rekonstrueerimine, kolmandale kohale 11 häälega linna väikestele prügikastidele kaante paigaldamine, selle järgnes kuue häälega suusaraja parendamine.

Jõgeva linna eelarve kaasava koostamise projektis said linnaelanikud otsustada 10 000 euro investeerimise. Ideid sai esitada 17. veebruarist 3. märtsini. Ideevoorus laekus 16 ettepanekut, mille hulgast valiti välja neli ideed, mis pandi rahvahääletusel. Rahvahääletuse tulemusel investeeritakse 10 000 eurot bareljeefi rajamisse.