Keskpargi puud ja linna haljastus

Jõgeva kesklinna pargis jätkub puude uuendamine. Eelmise aasta aprillis võeti kesklinna pargis üks puuderivi maha ning enne linnapäevi istutati asemele uued puud ja lilled.
Sel aastal võtame ette teise poole ning kasutame sama valemit. Konsumi poolsed puud saeme maha, freesime kännud ja asendame uute pooppuude ja kirsipuudega. Puude alused tulevad sarnased Sauna tänava poolse puuderiviga. Mootorsael väga puhata ei lase, kuna meil on uus ja uhke laululava, siis selle paremaks vaatlemiseks ning lavalt pakutava nautimiseks, eemaldame muru servast kolm ebatsuugat.
Parkides ja haljasaladel tuleb meil teha hooldustöid. Mõnes kohas hakkavad puud üksteist segama ja kui midagi ette ei võta, siis on kahju suurem kui kasu. Teises kohas tuleb jällegi eemaldada võõrliigid, mis istutatud taimi kahjustavad. Õnneks ei pea linnaelanik arvama, et me ainult raiume. Sobilikesse kohtadesse istutame sel aastal uusi puid, nii leht- kui okaspuid ning püüame seeläbi linna keskkonda rikastada.

Taivo Paeveer, haljastusspetsialist