Lasteaiad

11.10.17

Jõgeval on kaks lasteaeda: kesklinnas asub lasteaed Rohutirts ja linna Tallinna mnt poolset linnaosa teenindab lasteaed Karikakar. Lasteaias Rohutirts töötab 10 rühma, millest üks on erivajadustega lastele. Lasteaias Karikakar töötab 6 rühma.

Karikakra lapsed kasvavad keskkonda säästes

Lasteaed Karikakar

Lasteaia ehitus ja õueala rekonstrueerimine läks maksma ligi 2,6 miljonit eurot ja selle valmimist toetasid Jõgeva linna kõrval ka EAS Euroopa struktuurifondidest ja KIK Eesti keskkonnatasudest saadava rahaga.

Karikakra lasteaia uus hoone paistab silma madala energiatarbimisega. Sooja vee tootmiseks kasutatakse hoones päikeseküttesüsteemi, kaugkütte ja päikesekütte ühendamisega vähenevad küttekulud ning linna keskkatlamaja CO2 heitkogus. „Leidlik ja keskkonnasäästlik küttelahendus loob lasteaias õppekeskkonna, mis aitab lastel varakult teadvustada keskkonnahoiu tähtsust," kommenteeris KIKi keskkonnaprogrammiüksuse juht Heiko Põdersalu.

Soe ja kodune

Lasteaia direktori Mare Suviste sõnul on uus maja muutunud kiiresti koduseks. „Maja on mõnusalt soe, lastele meeldib värviküllus ja aknast avanev avar vaade õue, samuti laiad aknalauad, mille alla on hea mänguasjakaste paigutada", kirjeldas ta. Karikakra lasteaed mahutab kuus rühma, saali, loovusklassi, köögi ja abiruumid. Ligi 1700 m2 suuruse hoone projekteeris OÜ Arhitektuuribüroo Järve&Tuulik ja ehitas AS YIT Ehitus.

Allikas: Keskkonnainvesteeringute Keskus 2013 aastaraamat, lk 27 

 

Toimetaja: VEIGO MANDRE

Koolid

31.01.17
1. septembril 2013 alustas Jõgeval munitsipaalkoolina tööd Jõgeva põhikool. Jõgeva põhikoolis  on 32 klassikomplekti, lisaks on avatud kaks väikeklassi ja üks klass hariduslike erivajadustega õpilastele.
 
Õppimisvõimalusi pakub munitsipaalkoolina Jõgeva Täiskasvanute Keskkool. Käesoleval õppeaastal õpivad koolis 8.-12. klassi õpilased.
 
Lisaks munitsipaalkoolidele alustas 1. septembril 2013 tööd Jõgevamaa gümnaasium (riigigümnaasium).
 
Kõigil kolmel koolil on oluline regionaalne tähtsus. Suure osa õpilaskonnast moodustavad teiste omavalitsuste õpilased, kes peale Jõgeva ümbruses asuvate algkoolide ja põhikoolide lõpetamist jätkavad oma õpinguid Jõgeval.
 
31. augustil 2013 lõpetasid tegevuse Jõgeva gümnaasium ja Jõgeva ühisgümnaasium
Toimetaja: MARGE TASUR

Huvikoolid

25.04.16
Linnas on kaks huvikooli: Jõgeva Muusikakool ja Jõgeva Kunstikool.
Kunstikool on hästi tuntud arvukate näitustega. Jõgeva Muusikakoolis on tuule tiibadesse saanud mitmed tuntud muusikud nagu Alo Mattiisen, Raul Vaigla jt. Jõgeva Muusikakoolis toimub instrumendiõpe, lauluõpe ja tantsuõpe. Huviõppeosakonna tantsijad on osalenud edukalt paljudel üleriigilistel konkurssidel ja saavutanud auhinnalisi kohti.
 
 
Laste koolivälise aja sisustamise eest hoolitsevad veel:
Toimetaja: MARGE TASUR

Jõgeva Linnaraamatukogu

13.10.16

Jõgeva Linnaraamatukogu
Lai 4, Jõgeva
Direktor Meeri Remmelg
Telefon: 772 1572,
E-post: info@jogeva.lib.ee

Oma raamatukogud on ka üldhariduskoolidel.

Toimetaja: MARGE TASUR

Jõgeva Kultuurikeskus

20.10.16

Kultuurikeskus on tõeline kultuuri koda. Saalis on korralik heli- ja valgustehnika kontsertide, teatrietenduste ning kino jaoks. Majas on veel kunstigalerii, väiksem ja hubasem peeglisaal kammerkontsertide tarvis ning suvelava vabas õhus kultuuri nautimiseks. Kultuurimaja teisel korrusel  on end ühte tuppa mugavalt sisse seadnud Eesti Jõuluvana, kes talvel vallutab ühes oma päkapikkudega kogu Kultuurikeskuse, kuid võtab hea meelega külalisi vastu ka muudel aastaaegadel.

 

Jõgeva Kultuurikeskus

Aia 6, Jõgeva
Üldtelefon: 77 21 987
GSM: 53 041 987
Juhataja: 51 65 236
e-post: info@jogevakultuurikeskus.ee

Toimetaja: MARGE TASUR