Festivalid ja suursündmused

13.10.16

Betti Alverile pühendatud luulepäevad "Tuulelapsed"

Must vari käib akna taga, kes mullu ka lagedel käis. 

Ta uitab siin alati. Aga tuulelapsi me tuba on täis…( Betti Alver)

2006. aastal sai üle vabariigi tuntud gümnaasiuminoorte luulefestival "Tähetund" endale väikese õie. Toimus esimene põhikoolile mõeldud luuleteatri festival. Aastatel 2006-2013 oli festivali eestvedajaks Jõgeva Gümnaasium, alates 2012. aastast, liitus toona vastloodud MTÜ Tähetund, millest saab 2014. aastal festivali peakorraldaja. Tegelikult korraldab festivali siiski kooliteater Liblikapüüdja muinasjutuline juhendaja Lianne Saage-Vahur ja erinevad organisatsioonid on selles talle toeks.
Rohkem infot "Tuulelaste" kohta MTÜ Tähetund kodulehel

 

 

 

 

 

 

Külmalinna talvefestival 

16. jaanuarill leidis Jõgeva kultuurikeskuses ja Piiri pargis kruusaaugu ümbruses aset külmalinna talvefestival. Päeva mahtusid põnevad käsitöö õpitoad, jääpurika sulatamine ja kasvatamine, sportlikud mängud ning jõulukuuskede põletamine.

1940. aasta 17. jaanuaril registreeriti just Jõgeva ilmajaamas Eesti külmarekord -43,5 °C, mis on püsinud praeguseni. 

GALERII

 

 

 

 

 

Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevad 

Kõik algas Jõgevalt. Nagu esimesed sammud ja sõnad, nii ka muusika. Siis tulid ajad, mil igal siitkandi inimesel oli põhjust uhkusega öelda, et just Jõgevalt on pärit helilooja Alo Mattiisen.

Eesti muusika suurkuju Alo Mattiisen on sündinud ja kasvanud Jõgeval. Tema loomingu ja mälestuste jäädvustamiseks korraldab Jõgeva Gümnaasium alates 1997.aastast Alole pühendatud  muusikapäevi. Kuna tegemist on konkursiga, siis ei pääse mööda žüriist, keda traditsiooniliselt kutsutakse "Suureks Kõrvaks".

Muusikanädal on Jõgeva linnas iga-aastaseks suursündmuseks ja sellel on oma kindel koht vabariigi kultuurikaardil. Korraldajaks on kuni 2013. aastani Jõgeva Gümnaasium eesotsas muusikaõpetaja Maret Ojaga. Alates 2012. aasta muusikapäevadest on vokaalansamblite konkursist on korraldajaks MTÜ Tähetund. Ikka Maret Oja eestvedamisel.

Alo Mattiiseni muusikapäevade kohta rohkem infot MTÜ Tähetund kodulehel

 

Rahvusvaheline akordioni-, lõõtspilli- ja suupillimuusika festival 

18. aprilli 2015 toimus Jõgeval viiendat korda akordioni-, lõõtspilli- ja suupillimuusika festival, kus astusid üles Eesti, Soome, Ukraina ja Läti parimad rahvamuusikud. Festivalil saab jälgida kesklinna vabalaval etteasteid ning on võimalus ka oma loominguga üles astuda. Lisaks saab osaleda Jõgeva muusikakoolis erinevates pilliõppe töötubades, kus on hea võimalus asjatundjate käe all muusikainstrumendiga tutvust teha ja mõni lugu selgeks õppida. Töötubadesse on oodatud kõik inimesed, varasem kogemus ei ole vajalik. Korraldajad loodavad, et festival kasvab Jõgeva jaoks märgilise tähtsusega sündmuseks, mis rõhutab piirkonna omapära. „Jõgeva akordioni-, lõõtspilli- ja suupillimuusika festivali eripäraks on see, et siin mängivad kolm pilligruppi koos. Need pillid tunduvad üsna erinevad, kuid heli tekitamise põhimõte on neil kõigil sama. See on ka põhjus, miks me selle trio ühe festivali alla oleme koondanud," selgitab ürituse eestvedaja Ainar Ojasaar. Tavakodanikku köidavad festivalil säravad tipud ja huvitavad kooslused, kes on välisriikidest siia esinema meelitanud. Pillimeestelgi on huvitav jälle kokku saada ja kogemusi jagada. Edaspidiseks unistuseks on, et lisaks pillimängijatele ja muusika kuulajatele võiks festival laieneda ka erinevatele pillimeistritele. Üks vahva rahvapillilaat oleks küll päris huvitav nähtus. Kindlasti võiks edaspidi rohkem esile tuua Eesti kuulsaid pillimeistreid ja rahvamuusikuid, keda enam meie hulga ei ole. Rahvapillimuusika nautimine ja töötubades osalemine on kõigile huvilistele prii. 

 

 

Jõgeva linnapäevad

Jõgeva linn on tänaseks 78. aastat kandnud linnaõigusi. Igal aastal mai lõpus tähistatakse Jõgeva linna sünnipäeva kevadlaada ja linnapäevadega. Süüakse sünnipäevatorti, toimub suur Jõgevamaa kevadlaat ning rikkaliku programmiga sünnipäevanädal. Suuremad ettevõtmised toimuvad juubelitel. 2013. aastal tähistab Jõgeva linn 75 sünnipäeva.

GALERII

 

 

 

 

Naiste tantsupidu

Esimene Eesti Naiste Tantsupidu toimus Jõgeva Linna staadionil 2011. aasta juunis. Jõgevat külastas toona kaks korda rohkem rahvast, kui siin linnas argipäeviti elab. Ning suurem osa neist olid kaunid rahvariideis naised, kes pakkusid silmailu nii tantsuplatsil kui linnapildis. Naiste tantsu vägi ja vaim ja ilu olid nõnda võimsad, et juba esimese peo lõppedes lubati ka järgmist. Ja miks mitte ja ülejärgmist. Nagu ütles pea-aegu kohalik poiss ühes raamatus "Ega nad tulemata jää".

GALERII

II Eesti Naiste Tantsupidu MeheLugu toimus Jõgeval 12. juunil 2016

 

 

Jõgevatreff

Rahvusvaheline mootorratturite kokkutulek on üks suuremaid omalaadseid sündmuseid Eestis. Kokkutulek toimub tavaliselt juulis-augustis Kuremaal. Treffi raames toimub ka motoparaad Jõgeva linna, kus masinad kesklinna kõigile huvilistele uurimiseks pargitakse. Linnas toimub samal ajal kontsert, võrride võidusõit ning palju muud.

Rohkem infot Jõgevatreffi kohta Jõgeva MC kodulehel.

 

 

Jõgeva sügisjooks

Jõgeva sügisjooks on septembri teisel nädalavahetusel külmalinnas toimuv sügisene lõbus ja lustlik jooksuüritus lastele. Lastega jooksevad kaasa maskotid ning iga jooksuhuviline mudilane saab auhinna. Lisaks sportimisele saab toredalt aega veeta erinevate firmade joonistustelgis ja loomulikult ei puudu ka elevust pakkuv lastevanemate jooks! Sooja pakub küüslaugusupp! Facebook.com/lastejooks

 

 

 

 

 

 

Militaarfestival "Eesti iseseisvuse sünd"

30.09–01.10.16 toimub Jõgeval esimest korda militaarfestival ja ajalooline taaslavastatud lahing. Kahte päeva mahub hulgaliselt loenguid, teatrietendus, kontsert ning laat. Kõik huvilised leiavad endale rikkalikust kultuuriprogrammist midagi põnevat.

Sündmust korraldavad MTÜ Pommiauk ja Saaremaa Sõjavara Selts.

Täiendav info: 510 4191; www.pommiauk.eeFacebook: Pommiauk

 

 

 

 

Betti Alverile pühendatud luulepäevad "Tähetund"

Jõgevalt pärit poetessi auks toimuvad Jõgeval juba alates 1993. aastastast Betti Alverile pühendatud luulepäevad "Tähetund". Gümnaasiuminoored üle Eesti kogunevad Jõgevale igal sügisel armastatud luuletaja sünnipäeva paiku novembri lõpus, et luua ja nautida luuleteatrit. Sügisese kooliteatrite kohtumise eestvedajateks on alates 2012. aasta juubelifestivalist MTÜ Tähetund. Kuni 2012. aastani (k.a.) aitasid "Tähetunni" toimumisele kaasa SA Betti Alveri Fond ning Jõgeva Gümnaasium. Projekti juhtideks on siiski endiselt  LIanne Saage - Vahur ja Maimu Valdmann.

Rohkem infot "Tähetunni" kohta MTÜ Tähetund kodulehel

 

 

Jõulumaa

Kas sina teadsid, et Eesti Jõuluvana elab Jõgeval? Sulatõsi! Ja talle väga meeldib, kui keegi teda vahel ikka vaatamas käib. Eriti jõuluajal. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jõulurahu väljakuulutamine 

On saanud heaks tavaks, et Eesti jõulurahu kulutatakse välja just Jõgeval advendiajal. Viimastel aastatel III advendil.

Toimetaja: MARGE TASUR